START           O NAS          AKTUALNOŚCI           OSIĄGNIĘCIA          NASZE PLANY        

 

PIŁKA NOŻNA

   Czy wyobraża sobie ktoś rozgrywki sportowe bez piłki nożnej? Szczególnie w Krakowie, gdzie od lat mamy najlepszą drużynę piłkarską w Polsce. Tak jest również u nas. Dwa razy w roku organizujemy turnieje halowe, mecze odbywają się na Spartakiadach w Rożnowie. Byliśmy Mistrzami Polski Energetyków w hali w  1998r, zajęliśmy 2 miejsce na V Ogólnopolskich Igrzyskach Energetyków w Białej Podlaskiej w 2006 r. Drużyny z jednostek terenowych z dużym powodzeniem uczestniczą w rozgrywkach ligowych.

   

 

 

 

 Nowy Mistrz, Nowy Puchar!

25 listopada 2023, tradycyjnie w Zielonkach rozegraliśmy XXVII Mistrzostwa krakowskiego Oddziału TAURON Dystrybucja S.A. w halowej piłce nożnej. Reprezentacje składały się z połączonych ekip pracowników TAURON Dystrybucji S.A., na zasadzie „wolnych transferów”. W pierwszej fazie turniej został rozegrany w 2 grupach po 3 zespoły. Po meczach w grupach „każdy z każdym” drużyny z miejsc trzecich zagrały o 5 miejsce. Nowa Huta pokonała Krowodrzę. W półfinałach spotkały się po dwa najlepsze zespoły. Przegrani – Podgórze I Serwis i Nowa Huta. W rzutach karnych lepsi byli reprezentanci Podgórza I, zdobywając brązowe medale. Rzuty karne również rozstrzygnęły mecz finałowy. Po remisie w regulaminowym czasie konieczna była seria karnych. Lepiej ją wykonali zawodnicy Podgórza II Dystrybucja i to oni cieszyli się ze zdobycia tytułu Mistrza, pokonując ekipę Nowego Sącza, trzykrotnego triumfatora poprzednich Mistrzostw. Cieszy fakt, że w Mistrzostwach wzięła udział większa niż przez ostatnie lata ilość uczestników, 6 drużyn. Gościnnie wystąpiła również kobieta w Mistrzowskim zespole - Oliwia Jarzęcka a skład uzupełnili: Porębski Wojciech, Cymbor Paweł, Talaska Arkadiusz, Sitek Tomasz, Skalik Dawid, Kozłowski Jan, Pączek Grzegorz, Lisak Kamil, Pyziak Tomasz. Wygrywając Mistrzostwa zdobyli nowy puchar ufundowany przez Prezesa TKKF Energia. Po zawodach spotkaliśmy się na obiedzie w gościnnym Ośrodku ZHP w Korzkwi. Zwycięzcom gratulujemy, podziękowania dla Macieja Iwańca za sędziowanie. 

Wyniki XXVII Mistrzostw. 

GRUPY: 

PODGÓRZE I – NOWA HUTA 1:2 

NOWY SĄCZ - NOWY TARG 3:0 

KROWODRZA – NOWA HUTA 0:1 

PODGÓRZE II – NOWY TARG 2:1 

PODGÓRZE I - KROWODRZA 3:1 

NOWY SĄCZ - PODGÓRZE II 1:5 

O 5 MIEJSCE 

NOWY TARG – KROWODRZA 0:0 K. 5-4 

PÓŁFINAŁY 

NOWA HUTA - NOWY SĄCZ 0:6 

PODGÓRZE II – PODGÓRZE I 2:0 

0 3 MIEJSCE 

NOWA HUTA – PODGÓRZE I 0:0 K. 1-3 

FINAŁ 

NOWY SĄCZ- PODGÓRZE II 0:0 K. 1-2 

 

Król Strzelców: Grzegorz Pączek (Podgórze II) - 7 goli 

Najlepszy Bramkarz: Kacper Wilkosz (Podgórze I) 

Najlepszy piłkarz: Kamil Trojanowski (Nowy Sącz) 

 

P.S. W związku z planowanym przejściem na emeryturę, były to ostatnie organizowane przeze mnie Mistrzostwa w halowej piłce nożnej. Bardzo chciałbym podziękować zawodnikom za uczestnictwo i zaangażowanie w rozegranych Turniejach. Dziękuję również wszystkim za pomoc okazaną przy organizacji i w czasie trwania zawodów. Proszę wybaczyć, że nikogo nie wymienię z nazwiska, ale mógłbym kogoś pominąć a lista tych osób jest naprawdę bardzo długa. 

BEZ WAS NIE BYŁOBY SENSU ROZGRYWANIA TYCH MISTRZOSTW !!! 

Bogdan Ulicki

 

 

 

 Nowy Sącz po raz trzeci!

26 listopada 2022, jak zwykle w Zielonkach rozegraliśmy XXVI - Mistrzostwa krakowskiego Oddziału TAURON Dystrybucja S.A. w halowej piłce nożnej. Reprezentacje składały się z połączonych ekip pracowników TAURON Dystrybucji S.A., na zasadzie „wolnych transferów”. W pierwszej fazie turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Każda drużyna miała więc do rozegrania 3 mecze. Frekwencja trochę się poprawiła, na starcie zameldowały się 4 ekipy, w tym po dwie drużyny z Nowego Sącza i Podgórza. Do finału miały awansować 2 najlepsze ekipy z fazy pierwszej, która była bardzo emocjonująca. O awansie do finału decydował stosunek bramek, ponieważ 3 drużyny miały po 6 punktów. Ostatecznie w finale zwyciężył faworyt – Nowy Sącz I Pomiary, występujący w składzie: Krzysztof Król, Marek Wideł, Krzysztof Noga, Leszek Chronowski, Marian Michalik, Kamil Trojanowski, Przemysław Bigaj, Artur Żelazko, Michał Zybura. Ponieważ wygrali Mistrzostwa po raz trzeci z rzędu, zdobyli na własność Puchar Prezesa TKKF Energia. Warty odnotowania jest fakt, że po raz pierwszy w historii mistrzostw, w jednej drużynie, Podgórze II Serwis zagrali ojciec i syn – Artur i Kacper Wilkoszowie. Po zawodach spotkaliśmy się na obiedzie w gościnnym Ośrodku ZHP w Korzkwi, gdzie również przygotowano specjalnie dla nas „strefę kibica” i wspólnie mieliśmy okazję dopingować Polaków w wygranym meczu z Arabią Saudyjską. Zwycięzcom gratulujemy, podziękowania dla Macieja Iwańca za sędziowanie oraz dla Biura Komunikacji za ufundowanie nagród indywidualnych. 

Wyniki XXVI Mistrzostw 

PODGÓRZE I DYSTRYBUCJA - PODGÓRZE II SERWIS - 1:0 

NOWY SĄCZ I POMIARY - NOWY SĄCZ II SERWIS - 3:1

PODGÓRZE I DYSTRYBUCJA – NOWY SĄCZ II SERWIS - 6:0 

NOWY SĄCZ I POMIARY – PODGÓRZE II SERWIS - 2:3 

NOWY SĄCZ I POMIARY - PODGÓRZE I DYSTRYBUCJA - 2:1 

NOWY SĄCZ II SERWIS - PODGÓRZE II SERWIS - 0:3 

FINAŁ NOWY SĄCZ I POMIARY - PODGÓRZE II SERWIS – 4:0

 Miejsce trzecie - PODGÓRZE I DYSTRYBUCJA 

Król Strzelców: Piotr Sudenis (Podgórze II) - 4 gole 

Najlepszy Bramkarz: Krzysztof Noga (Nowy Sącz I)

Najlepszy piłkarz: Krzysztof Noga (Nowy Sącz I)

Bogdan Ulicki

 

 

 

Nowy Sącz obronił tytuł

20 listopada 2021, tradycyjnie w Zielonkach rozegraliśmy XXV - Jubileuszowe Mistrzostwa krakowskiego Oddziału TAURON Dystrybucja S.A. w halowej piłce nożnej. Reprezentacje składały się z połączonych ekip pracowników TAURON Dystrybucji S.A., na zasadzie „wolnych transferów”. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym” na zasadzie mecz i rewanż. Każda drużyna miała więc do rozegrania 4 mecze. Niestety frekwencja po raz kolejny nie dopisała i na starcie zameldowały się tylko 3 ekipy, w tym aż dwie drużyny z Nowego Sącza. Ale jest też plus – pojawiła się bardzo młoda drużyna z Podgórza, która w debiucie zajęła drugie miejsce. Ostatecznie zwyciężył faworyt – Nowy Sącz I występujący w składzie: Krzysztof Król, Marek Wideł, Kazimierz Rysiewicz, Leszek Chronowski, Marian Michalik, Kamil Trojanowski, Michał Niejadlik. Po turnieju spotkaliśmy się na obiedzie w gościnnym Ośrodku ZHP w Korzkwi, gdzie mieliśmy również okazję zwiedzić odbudowany zamek rycerski. Zwycięzcom gratulujemy, podziękowania dla Macieja Iwańca za sędziowanie oraz dla Biura Komunikacji za ufundowanie nagród indywidualnych.
wyniki XXV Mistrzostw
PODGÓRZE - NOWY SĄCZ I - 2:4
NOWY SĄCZ I - NOWY SĄCZ II - 5:0
NOWY SĄCZ II – PODGÓRZE - 0:2
NOWY SĄCZ I – PODGÓRZE - 1:0
NOWY SĄCZ II - NOWY SĄCZ I - 0:5
PODGÓRZE - NOWY SĄCZ II - 3:1
Król Strzelców: Kamil Trojanowski (Nowy Sącz I) - 6 goli
Najlepszy Bramkarz: Krzysztof Noga (Nowy Sącz II)
Najlepszy piłkarz: Marek Wideł (Nowy Sącz I)

Bogdan Ulicki

 

 

 

Nowy Sącz wrócił na tron

W sobotę 23.11.2019r. w Zielonkach rozegrano XXIV Mistrzostwa krakowskiego Oddziału TAURON Dystrybucja S.A. w halowej piłce nożnej. Tym razem na starcie stanęły 3 drużyny. W ostatniej chwili wycofał się obrońca tytułu, Mistrz z zeszłego roku – Tauron Sprzedaż. Reprezentacje składały się z połączonych ekip pracowników TAURON Dystrybucji S.A., na zasadzie „wolnych transferów”. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym” na zasadzie mecz i rewanż. Każda drużyna miała więc do rozegrania 4 mecze. Od pierwszego meczu było wiadomo, że głównym faworytem będzie Nowy Sącz, który wystąpił po rocznej przerwie. Tak się też stało. Wygrali wszystkie mecze, zdobywając komplet punktów. Strzelili przeciwnikom 21 bramek, tracąc tylko 1! Drugie miejsce zasłużenie zajęła drużyna Podgórza, która dwukrotnie wygrała z Nowym Targiem. Warto dodać, że pojawiło się kilku nowych zawodników a wśród nich najmłodszy - Kamil Trojanowski z Nowego Sącza, który został Królem strzelców oraz wybranym najlepszym zawodnikiem. Dla Nowego Sącza był to kolejny tytuł mistrzowski, chociaż zdobyty po dość długiej przerwie, gdyż ostatni raz ta drużyna była Mistrzem w roku 2013.
Podziękowania dla Biura Komunikacji za ufundowanie nagród indywidualnych i dla Macieja Iwańca za sędziowanie.
Do zobaczenia za rok na Jubileuszowych, XXV Mistrzostwach !

wyniki XXIV Mistrzostw
PODGÓRZE - NOWY SĄCZ 0:7
NOWY SĄCZ - NOWY TARG 3:1
NOWY TARG – PODGÓRZE 1:2
NOWY SĄCZ – PODGÓRZE 6:0
NOWY TARG - NOWY SĄCZ 0:5
PODGÓRZE - NOWY TARG 3:1

Król Strzelców: Kamil Trojanowski (Nowy Sącz) - 9 goli
Najlepszy Bramkarz: Kazimierz Rysiewicz (Nowy Sącz)
Najlepszy piłkarz: Kamil Trojanowski (Nowy Sącz)
 

Bogdan Ulicki

 

 

 

TAURON SPRZEDAŻ PO RAZ PIERWSZY MISTRZEM !!

W sobotę 15.04.2018r. w Zielonkach rozegrano XXIII Mistrzostwa krakowskiego Oddziału TAURON Dystrybucja S.A. w halowej piłce nożnej. Podobnie jak w roku ubiegłym na starcie stanęły 4 drużyny. W ostatniej chwili wycofał się etatowy uczestnik – Nowy Sącz. Reprezentacje składały się z połączonych ekip pracowników TAURON Dystrybucji S.A., na zasadzie „wolnych transferów” oraz po raz drugi drużyna TAURON Sprzedaż sp. z o.o., która zdecydowanie „zaniżyła” średni wiek uczestników. W pierwszej fazie Turnieju drużyny walczyły systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie w finale mieliśmy pierwszy raz zestawienie TAURON Sprzedaż sp. z o.o z Podgórzem. Wcześniej, w meczu „pocieszenia” o 3 miejsce zwycięzcy dwóch poprzednich edycji – Kraków przegrał z Nowym Targiem 2-3 i został bez medali! W finale TAURON Sprzedaż sp. z o.o spotkał się z Podgórzem, zwyciężając 2-0 i po raz pierwszy ta drużyna została Mistrzem na rok 2018.
Podziękowania dla Biura Komunikacji za ufundowanie nagród indywidualnych i dla Macieja Iwańca za sędziowanie.
Do zobaczenia za rok!

wyniki XXIII Mistrzostw

PODGÓRZE - KRAKÓW 1-0
NOWY TARG - TAURON Sprzedaż 1-2
TAURON Sprzedaż - PODGÓRZE 0-1
KRAKÓW - NOWY TARG 6-2
TAURON Sprzedaż - KRAKÓW 5-1
NOWY TARG - PODGÓRZE 0-2

O 3 MIEJSCE NOWY TARG - KRAKÓW 3-2
FINAŁ TAURON Sprzedaż - PODGÓRZE KRAKÓW 2-0

Król Strzelców: Paweł Front (TAURON Sprzedaż)- 4 gole
Najlepszy Bramkarz: Krzysztof Noga (Podgórze)
Najlepszy piłkarz: Łukasz Slesar (TAURON Sprzedaż)

 

Bogdan Ulicki

 

 

 

KRAKOWIACY I GÓRALE

 

 

W dniu 13 maja 2016 roku TKKF Ognisko Energia zorganizowało w Ostrowsku k/Nowego Targu tradycyjny już towarzyski mecz piłki nożnej „Krakowiacy” vs. „Górale”.
Drużynę „Górali” reprezentowali: Józef Hładowczak, Tomasz Franczak, Leszek Chronowski, Wojciech Kałafut, Jarosław Bulik, Tomasz Wróbel, Krzysztof Filas, Janusz Luberda, Wojciech Olszewski, Marian Michalik, Krzysztof Król, Tadeusz Michalczak, Marek Wideł oraz Zbigniew Malik.
W skład zespołu „Krakowiaków” weszli: Piotr Gromala, Sebastian Witek, Grzegorz Sosin, Paweł Sadko, Przemysław Bigaj, Maciej Ptak, Tomasz Pyziak, Maciej Morasiewicz, Andrzej Pawlak, Grzegorz Barcik, Paweł Ochlust.
Mecz rozpoczął się zgodnie z planem o godz. 17.00 przy bardzo dobrej piłkarskiej pogodzie. Przez pierwsze minuty przebiegał dość spokojnie, aż do momentu strzelenia pierwszego gola dla drużyny „Górali”. Bramkę zdobył Krzysztof Filas po podaniu Marka Widła. Przed końcem I połowy „Krakowiacy” przycisnęli i wyrównali po mocnym strzale i rykoszecie od obrońców, który zmylił bramkarza. Druga bramka dla „Górali” padła już w drugiej połowie po koronkowej akcji zakończonej zwycięskim strzałem Janusza Luberdy.
Spotkanie zakończyło się wygraną drużyny „Górali” 2:1.
Możliwość spotkania się i aktywnego spędzenia czasu okazała się strzałem
w dziesiątkę. Gra wzbudziła sporo emocji zarówno wśród zawodników jak i kibiców przybyłych z Krakowa, Nowego Sącza oraz Nowego Targu. Po zakończonej rywalizacji wszyscy udali się do Szaflar do Karczmy Zadyma na pyszny poczęstunek.
Wszystkim dopisywał bardzo dobry humor, co utwierdza w przekonaniu, że takie spotkania mają sens zarówno w aspekcie sportowym jak i towarzyskim.
 

Marek Wideł

Click to enlarge

 

 

 

NOWY TARG ZWYCIĘŻA W XX JUBILEUSZOWYCH MISTRZOSTWACH W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ!

 

W sobotę 18.04.2015r. tradycyjnie w Zielonkach rozegrano Jubileuszowe XX Mistrzostwa krakowskiego Oddziału TAURON Dystrybucja S.A. w halowej piłce nożnej. To najstarsza, cykliczna impreza sportowa w TD S.A., która jest rozgrywana bez przerwy od 1996 roku. W tym roku na starcie stanęły 4 drużyny. Gdzie czasy gdy do rywalizacji stawało 11 ekip! Reprezentacje składały się z połączonych ekip pracowników TAURON Dystrybucji S.A. i TAURON Dystrybucji Pomiary Sp. z o.o. na zasadzie „wolnych transferów”. Mimo niewielkiej liczby drużyn, poziom tegorocznych Mistrzostw był bardzo wysoki. W trakcie ostatniego meczu pierwszej fazy „każdy z każdym” wydawało się, że po jej zakończeniu 3 zespoły będą miały po 6 punktów i o awansie do finału zadecyduje różnica bramek. Ale duch fair play nie ginie i wielkie brawa dla reprezentacji Podgórza. Nie mając już szans na awans do finału, po niesamowitej końcówce meczu zremisowali z Nowy Sączem 1-1, pozbawiając najbardziej utytułowaną drużynę Mistrzostw szansy na kolejny tytuł. W finale spotkali się obrońcy tytułu – Kraków i niespodziewanie ale w pełni zasłużenie nowotarżanie. Do wyłonienia Mistrza konieczne była seria rzutów karnych, gdyż w regulaminowym czasie padł remis 1-1. Więcej opanowania zachował Nowy Targ i wygrał karne 2-1, zdobywając tytuł po kilku latach przerwy. W meczu o 3 miejsce Nowy Sącz pokonał Podgórze 3-1. Jak na Jubileusz przystało, Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych, licznie zgromadzonych kibicach. W trakcie przerw między meczami walczyli w Trójboju piłkarsko-koszykarskim. Najlepszym okazał się Kamil Sosin, druga była Kasia Ptak a trzecia Karolina Kukla. Wszystkie startujące dzieci otrzymały nagrody.

   Po turnieju, na wspólnym koleżeńskim obiedzie wspominano dwadzieścia lat dorocznych spotkań, tym bardziej, że wśród nas są tacy, którzy występowali w I Mistrzostwach. I jest ich wcale nie mało. Jednym z nich jest Janusz Luberda z Nowego Targu, który został wybrany najlepszym piłkarzem Mistrzostw. Młodsi mogą brać przykład, z tym, że niestety ich nie ma! Gorące podziękowania dla Maćka Iwańca (TOK) za sędziowanie Jubileuszowego jak i większości Turniejów, Jaśkowi Ulickiemu za zdjęcia i obsługę „stolika sędziowskiego” oraz Ani Durak z Kamilą, Grzesiowi Sosinowi i Zbyszkowi Tarce za przeprowadzenie konkurencji dla dzieci.


Bogdan Ulicki


PS
Poniżej zdjęcia uczestników dwóch pierwszych Mistrzostw.


I Mistrzostwa
Click to enlarge Click to enlarge  Click to enlarge
II Mistrzostwa

Click to enlarge Click to enlarge Click to enlarge

wyniki XX Mistrzostw


PODGÓRZE - KRAKÓW 1-5
NOWY SĄCZ - NOWY TARG 0-3
KRAKÓW - NOWY SĄCZ 1-4
NOWY TARG - PODGÓRZE 1-0
NOWY TARG - KRAKÓW 0-5
NOWY SĄCZ - PODGÓRZE 1-1


O 3 MIEJSCE NOWY SĄCZ- PODGÓRZE 3-1
FINAŁ NOWY TARG - KRAKÓW 1-1 karne 2-1

Król Strzelców: Grzegorz Sosin (Kraków)  - 4 gole
Najlepszy Bramkarz: Tomasz Ptak (Kraków)
Najlepszy piłkarz: Janusz Luberda (Nowy Targ)

 

 UWAGA !!!

JESTEŚMY ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO - MOŻESZ NAS WESPRZEĆ
WPŁACAJĄC 1 % PODATKU.

KRS NR 0000106940
NAZWA: TKKF ENERGIA

Click to enlarge

Reprezentacja ZE Kraków na Halowych Mistrzostwach Polski Energetyków w Krakowie 2001r.

Click to enlarge

Reprezentacja piłkarska
Kraków - 2004

Click to enlarge

Towarzyskie spotkanie pomiędzy reprezentacjami ówczesnych ZE Kraków - ZE Częstochowa 2004r.

Click to enlarge

Finaliści V Ogólnopolskich Igrzyskach Energetyków w Białej Podlaskiej w 2006r - ENION Kraków i PKE.

Click to enlarge

Reprezentacja Nowego Targu - zwycięzcy Jubileuszowych XX Mistrzostw krakowskiego Oddziału TAURON Dystrybucja S.A. w halowej piłce nożne - 2015.

©2010 TKKF "ENERGIA"

START           O NAS          AKTUALNOŚCI           OSIĄGNIĘCIA          NASZE PLANY